Kalendarium imprez

Lipiec - Sierpień


Czerwiec 




Maj

8 - 15 maja 2018 r.
XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 


 
 

 Kwiecień

5 kwietnia godz. 10.00
Z cyklu Senior w bibliotece spotkanie twórczością Zbigniewa Herberta.
Z okazji  obchodów Roku Zbigniewa Herberta w 2018

9 kwietnia godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

17 kwietnia godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

18 kwietnia godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

20 kwietnia godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci ze Żłobka nr 4

26 kwietnia godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci niepełnosprawnych ze SP 168
 10 kwietnia godz. 9.00
Edukacja czytelnicza dla kl. V Szkoły Podstawowej nr 55

16 kwietnia godz. 11.00
Edukacja czytelnicza dla kl. VII Szkoły Podstawowej nr 56

24 kwietnia godz. 10.00
Edukacja czytelnicza dla kl. II Szkoły Podstawowej nr 56

25 kwietnia godz. 10.00
Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta w 20. Rocznicę Śmierci Autora
"... żebym  rozumiał innych ludzi inne języki inne cierpienia"

Z okazji  obchodów Roku Zbigniewa Herberta w 2018
 Marzec

1 marca godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

2 marca godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

5 marca godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

9 marca godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

16 marca godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci ze Żłobka nr 4



8 marca godz. 9.00
Edukacja czytelnicza dla kl. IV Szkoły Podstawowej

12 marca godz. 11.00
Edukacja czytelnicza dla kl. IV Szkoły Podstawowej

13 marca godz. 12.30
Zajęcia warsztatowe i wykład Między presją a wsparciem. Poradnik współczesnej dziewczyny dla młodzieży z Zespołu Szkół Rzemiosła. Prowadzenie dr Iza Desperak

19 marca godz. 11.00
Edukacja czytelnicza dla kl. VII Szkoły Podstawowej

23 marca godz. 10.00
Edukacja czytelnicza dla kl. I Szkoły Podstawowej

 
15 marca godz. 10.00
Z cyklu Senior w bibliotece spotkanie zatytułowane Wybitne kobiety Europy. Maria Sibylla Merian


26 marca godz. 9.00
Spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze z Dorotą Mularczyk, autorką książek dla dzieci i młodzieży, we współpracy z Centrum Edukacji Kulturowej  Na Żubardzkiej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55
 
26 marca godz. 16.00   
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone książce 
Sławomira Kopra, Zachłanne na życie


Luty
2 lutego godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci ze Żłobka nr 4

19 lutego godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

21 lutego godz. 12.30 
Animacja czytelnicza dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 140

22 lutego godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci niepełnosprawnych ze SP 168
 

20 lutego godz. 9.00
Edukacja czytelnicza dla kl. IV Szkoły Podstawowej

23 lutego godz. 9.00
Edukacja czytelnicza dla kl. II Szkoły Podstawowej

26 lutego godz. 16.00   
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone książce 
Angeliki Kuźniak, Papusza
 


Styczeń 2018

9 stycznia godz. 9.00 
Lektury szkolne inaczej: Wyprawa na biegun Rafała Witka
dla SP 56, kl. I a


12 stycznia godz. 9.00
Lektury szkolne inaczej: Wyprawa na biegun Rafała Witka
dla SP 56, kl. II a


15 stycznia godz. 9.00
Lektury szkolne inaczej: Wyprawa na biegun Rafała Witka
dla SP 56, kl. I b

 16 stycznia godz. 9.00  
Spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze z Dorotą Mularczyk, autorką książek dla dzieci i młodzieży, we współpracy z Centrum Edukacji Kulturowej 



18 stycznia godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci niepełnosprawnych ze SP 168

19 stycznia godz. 9.00
Lektury szkolne inaczej: Wyprawa na biegun Rafała Witka
dla SP 55, kl. II

25 stycznia godz. 11.00   

Z cyklu Senior w bibliotece zapraszamy na  warsztaty twórcze pt.: Maski i kotyliony karnawałowe 


29 stycznia godz. 16.00   
Spotkanie z Dyskusyjnego Klubu Książki   poświęcone książce Jacka Hogo-Badera pt.: Biała gorączka


Biblioteczny Kącik Malucha 
Biblioteka przy ul. Żubardzkiej 3 zaprasza dzieci do lat 6 na spotkania z bajką oraz gry i zabawy do Bibliotecznego Kącika Malucha, w każdy wtorek i czwartek
w godz. 13:00 – 15:00.



  



Grudzień
1 grudnia godz. 14.00  
 Otwarta próba monodramu Katarzyny Tarkowskiej

 7 grudnia godz. 10.00  
Mikołajkowe spotkanie czytelnicze z wydawnictwem Akapit Press

12, 13,14 grudnia godz. 12.30 
Animacja czytelnicza dla dzieci
 14 grudnia godz. 14.00
Warsztaty plastyczne ozdób choinkowych, dla dzieci
 15 grudnia godz. 10.00  
Animacja czytelnicza dla dzieci niepełnosprawnych
18 grudnia godz. 16.00 
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  
19 grudnia godz. 11.00 
Spotkanie autorskie z Barbarą Kaszyńską, dla dzieci
 1 - 22 grudnia (w godz. pracy biblioteki)
Świąteczna wystawa rękodzieła artystycznego 



Listopad
6 listopada godz. 10.00
Otwarcie wystawy prac plastycznych i rękodzieła artystycznego, w ramach XX Festiwalu Sztuk Wszelakich Osób Niepełnosprawnych

 10 listopada ; 15 listopada ; 17 listopada godz. 12.30
 Animacja czytelnicza dla PM 140

20 listopada godz. 8.30
Spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze z Dorotą Mularczyk, autorką książek dla dzieci i młodzieży, we współpracy z Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej


21 listopada godz. 11.00 
 Teatralne Czytanie. Poeci awangardy - spotkanie literackie we współpracy z Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej

23 listopada godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci ze Szkoły Specjalnej ul. Plantowa 

27 listopada godz. 16.00
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 

 Październik
4 października godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla PM 140

5 - 26 października
Wystawa : Staropolskie obyczaje Zbigniewa Kuchowicza, z okazji 90 rocznicy  urodzin łódzkiego historyka

10 października godz. 11.00
Spotkanie z poezją - Barbara Kaszyńska


18 -30 października
Wystawa "Cut Out Paper Art - Jan Piotr Bogusz" 

18 października godz. 9.30
Spotkanie z Janem Piotrem Boguszem - wycinanka w stylu japońskim ; słowo wstępne Teresa Basińska

19 października godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla PM 140

20 października  godz. 11.30
Prelekcja  "Tadeusz Kościuszko w polskiej tradycji" - Sebastian Adamkiewicz (Muzeum Tradycji Niepodległościowych)

24 października godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla PM 140


26 października godz. 10.00

Animacja czytelnicza dla Szkoły Specjalnej ul. Plantowa 

26 października godz. 10.00

Spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze z Dorotą Mularczyk, autorką książek dla dzieci i młodzieży we współpracy z Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej), dla SP nr 56


 Wrzesień

01-30 września

Wystawa : Twórczość Stanisława  Wyspiańskiego, w 110. rocznicę śmierci pisarza

4 września, godz. 11.00
Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława  Wyspiańskiego (we współpracy z BOK Na Żubardzkiej)

16 września, godz. 12.00-16.00
Biblioteki i Budżet Obywatelski - Bałucki Piknik Literacki
godz. 13.00 - spotkanie z pisarzem - Dorotą Mularczyk
godz. 14.00 - spotkanie z pisarzem Michałem Witkowskim


21 września, godz. 10.00
Animacja czytelnicza dla dzieci SP nr 168 ul. Plantowa 

28 września, godz. 10.00
Spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk, autorką książek dla dzieci i młodzieży (we współpracy z BOK Na Żubardzkiej)
 
29 września, godz. 12.30
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, dla PM 140


 Lipiec  / Sierpień


Czerwiec 

01-30 czerwca
Tadeusz Kościuszko - bohater narodowy 1746-1817, wystawa faktograficzna  przygotowana i udostępniona przez Muzeum Tradycji Narodowościowych


02  czerwca godz. 9.30         
W krainie baśni : seans głośnego czytania , w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom


 13 czerwca godz. 12.30
Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską 





26 czerwca godz. 11.00
Matematyczne zajęcia edukacyjne dla dzieci 

27 czerwca godz. 16.00
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

28 czerwca godz. 10.00
Warsztaty teatralne dla dzieci 


 Maj

02-30 maja
Tadeusz Kościuszko - bohater narodowy 1746-1817, wystawa faktograficzna  przygotowana i udostępniona przez Muzeum Tradycji Narodowościowych

05  maja godz. 10.00         
"Tam nasz początek": awangarda polska - warsztaty literackie dla młodzieży, w ramach obchodów stulecia awangardy polskiej






TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017
08-30 maja
Mój ulubiony tomik poezji - wystawa książki artystycznej młodzieży z GP nr 8, pod kierunkiem nauczyciela - Anny Jerzykowskiej

08-30 maja
Władysław Stanisław Reymont, laureat literackiej Nagrody Nobla, autor "Ziemi obiecanej", wystawa z okazji 150 rocznicy urodzin


09 maja godz. 9.00
Awangarda w sztuce - prelekcja Mariusza Walczaka, z okazji stulecia awangardy polskiej


10 maja godz. 8.15
Lektury szkolne inaczej


11 maja godz. 9.00

Czytam sobie w bibliotece dla dzieci

12 maja godz.12.30
"Świonpas" czyli Nie wszystko złoto co się z góry świeci - zajęcia edukacyjne


15 maja godz. 10.00
Awangarda polska - warsztaty plastyczne dla młodzieży pod kierunkiem Urszuli Issaieff

16 maja godz. 11.30
Papierowy ogród awangardy - twórcze zajęcia warsztatowe dla seniorów


17 maja godz. 11.30
Ogród poezji - warsztaty literackie dla seniorów

18 maja godz. 9.00
"Tam nasz początek": awangarda polska - warsztaty literackie dla młodzieży, w ramach obchodów stulecia awangardy polskiej

 
29 maja godz. 16.00
Plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

29 maja godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci

 
30 maja godz. 12.30
Animacja czytelnicza dla dzieci


 Kwiecień

5 kwietnia  godz. 13.40
Tadeusz Kościuszko w tradycji narodowej i nazewnictwie wojskowym - prelekcja Konrada Czernielewskiego historyka wojskowości

6 kwietnia godz. 10.00
Wycieczka do  biblioteki podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych

7 kwietnia godz. 9.00
Wiosenna zabawa słowami i kolorami - warsztaty plastyczne i głośne czytanie dla dzieci z SP 56 kl. I   

11 kwietnia godz. 11.00
"Tam nasz początek": awangarda polska - warsztaty literackie dla młodzieży, w ramach obchodów stulecia awangardy polskiej

11 kwietnia godz. 12.30
Teatrzyk Franklina - animacja czytelnicza dla dzieci

19 kwietnia godz. 12.30
Skrzydlaci przyjaciele - animacja czytelnicza dla dzieci     

24 kwietnia godz. 16.00
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

25 kwietnia godz. 10.00
"Poeci awangardy po latach" - finał konkursu recytatorskiego dla młodzieży, w ramach obchodów stulecia awangardy polskiej

28 kwietnia godz. 9.30
Teatrzyk Franklina - animacja czytelnicza dla dzieci     


 Marzec

Obrazy drewnem malowane: intarsje - wystawa twórczości Jana Piotra Bogusza 
(01-24 marca)

 6 marca godz. 9.00
Poeci awangardy po latach - warsztaty literackie, dla PG nr 8

6 marca godz.12.30
Czytam sobie w bibliotece: Ufoludki, zielone krasnoludki - animacja czytelnicza, 
dla  PM 140 

7 marca godz. 9.00
Odkrywcy Bieguna - zajęcia edukacyjne,  dla SP nr 3

9 marca godz. 10.00
Lektura szkolna inaczej: Babcia na jabłoni - animacja czytelnicza dla kl. II SP 56

9 marca godz. 12.30
Moje niezwykłe zdarzenie - animacja czytelnicza, dla PM 140

10 marca godz. 9.00  
Czytam sobie w bibliotece: Apollo 11, o pierwszej podróży na Księżyc - animacja czytelnicza, dla SP 56 kl. I

13 marca godz. 10.00
Poeci awangardy po latach - warsztaty literackie, dla PG nr 8

14 marca godz. 9.00
Intarsje: Obrazy drewnem malowane - wycieczka na wystawę Piotra Bogusza seniorów i podopiecznych DDP

14 marca godz. 11.00
Teatralne czytanie. Poeci awangardy. Spotkanie drugie - Futuryści, we współpracy z Bałuckim Ośrodkiem Kultury Na Żubardzkiej

15 marca godz. 10.00
Tadeusz Kościuszko w tradycji narodowej - prelekcja Konrada Czernielewskiego historyka wojskowości, dla GP nr 8

15 marca godz. 12.30
W marcu jak w garncu czyli marcowe zabawy - animacja czytelnicza, dla PM 140

16 marca godz. 12.45
Tadeusz Kościuszko w tradycji narodowej - prelekcja Konrada Czernielewskiego historyka wojskowości

20 marca godz. 9.00          
Poeci awangardy po latach - warsztaty literackie, dla PG nr 8

21 marca godz. 10.00
Tadeusz Kościuszko w tradycji narodowej - prelekcja Konrada Czernielewskiego historyka wojskowości, dla GP nr 8

22 marca godz. 13.40
Tadeusz Kościuszko w tradycji narodowej - prelekcja Konrada Czernielewskiego historyka wojskowości, dla GP nr 8

24 marca godz. 10.00
Mam przyjaciela?  animacja czytelnicza, dla PM 140

27 marca godz. 10.00
Poeci awangardy po latach - warsztaty literackie, dla PG nr 8

27 marca godz. 12.30
Mam przyjaciela?  animacja czytelnicza, dla PM 140

27 marca godz. 16.00
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Eli, Eli czyli daleko od szlaków turystycznych
  
     
Luty

06-28.02.,   Obrazy drewnem malowane: intarsje - wystawa twórczości Jana Piotra Bogusza

07.02. godz. 12.00, Czytam sobie w bibliotece: Syrop maga Abrakadabry, animacja czytelnicza dla dzieci z PM 140

08.02.  godz. 9.30, Odkrywcy Bieguna, zajęcia edukacyjne dla kl. II SP 56

10.02. godz. 10.00, Zabawy teatralne, zajęcia warsztatowe dla dzieci z PM 140 pod kierunkiem instruktora teatralnego Doroty Radziewicz

10.02. godz. 12.30, Odkrywcy Bieguna: animacja czytelnicza dla dzieci z PM 140

10.02. godz. 11.00, Lektura szkolna inaczej: Babcia na jabłoni, dla kl. II SP 56

13.02. godz. 11.00, Teatralne czytanie: Poeci awangardy. Spotkanie pierwsze - Tytus Czyżewski (we współpracy z BOK)

15.02. godz. 16.00, Gimnastyka języka: zabawy logopedyczne dla dzieci

16.02. godz. 10.00, Edukacja globalna najmłodszych: świat pełen wody, dla PM 140

17.02. godz. 10.00,  Lektura szkolna inaczej: Babcia na jabłoni, dla kl. II SP 56

20.02. godz. 11.00, Jak to dawniej w szkole bywało, zajęcia edukacyjne dla kl. V SP nr 56

21.02. godz. 12.00, Czytam sobie w bibliotece: Syrop maga Abrakadabry, animacja czytelnicza dla dzieci z PM 140

23.02. godz. 9.00,  Akademia Pana Kleksa (przepisy i porady nie tylko magiczne), zajęcia edukacyjne dla kl. III SP 56


27.02. godz. 11.00, Edukacja regionalna dla młodzieży: o tych co Łódź zbudowali  - Karol Scheibler, dla IV SP 56

27.02. godz. 16.00, Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, Gwiazdy kina PRL czyli czas na wspomnienia


Styczeń

02-31.01.,   Przydrożne kapliczki : fotografie i wiersze Barbary Kaszyńskiej- wystawa

10.01-30.01., Nowe Inspiracje - wystawa tekstów laureatów Ogólnopolskiego
                          Konkursu Poetyckiego


10.01., godz. 11.00, Otwarcie wystawy Nowe Inspiracje

12.01., godz. 10.00, Animacja czytelnicza Mapa zimy, dla przedszkolaków PM 140

16.01-28.01. Ferie w bibliotece, pn, śr, pt - godz. 12.00-14.00
                         Wyprawa przez Kontynenty
                        - warsztaty geograficzno-plastyczne
                        - głośne czytanie, Zaczarowana zagroda, A.C. Centkiewiczowie
                        - zajęcia komputerowe, Wirtualne podróże po Kontynentach 
                                                                                                           dla dzieci 5-11 lat 

30.01. godz.16.00, Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,
                                 Hen : na północy Norwegii, Ilony Wiśniewskiej

                                 Gwiazd naszych wina, Johana Greena
                                 
               
           




                                    















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz